FAQ – Pomoc

W tym miejscu znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli żaden z tematów, który Cię interesuje nie został tutaj poruszony napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego w zakładce [O nas]:

 1. Zakupiłam kurs ale nie mam żadnej przesyłki, dostałam tylko fakturę i informację o zakupie.

  Po wpłynięciu opłat – czasem informacja wpływa do nas po 24 godzinach od zamówienia i opłacenia – system automatycznie wysyła maila z platformy wiedza.plandaltonski.pl z danymi do logowania. Proszę sprawdzić SPAM. Jeśli tam też nie znaleziono maila, zawsze można zmienić wcześniej wysłane hasło i odzyskać dostęp do zakupionych materiałów : https://wiedza.plandaltonski.pl/moje-konto/
  A oto link do instrukcji video: LINK

 2. Zakupiłam kurs, ale nie widzę go po zalogowaniu się na platformę.

  Aby zobaczyć dostępne na swoim koncie kursy należy najechać myszką na zakładkę w menu górnym [Moje kursy], po czym rozwinie się lista dostępnych kursów.

 3. Nie widzę wszystkich lekcji, mam tylko pierwszą podświetloną, a reszta jest „wyszarzona”.

  Aby podświetliła się kolejna lekcja – temat, trzeba przepracować dany Temat i zaznaczyć w prawym górnym rogu „ukończone” (tuż pod linią menu górnego). Taka procedura jest wymuszana przez platformę, jeśli dany kurs ma być zakończony generowanym automatycznie Zaświadczeniem lub certyfikatem. LINK

 4. Zakończyłam Temat ale nadal nie mam możliwości obejrzenia kolejnej lekcji.

  Tak się może zdarzyć, kiedy w kursach między tematami – lekcjami są Quizy, które sprawdzają czy kursant zapoznał się z poprzednią lekcją. Quiz dotyczy Lekcji po której następuje i po jego przejściu pojawia się dostęp do kolejnej lekcji. Nie zawsze wymagane jest zrealizowanie Quizu w 100%.
   
 5. Jak mogę otrzymać dokument/zaświadczenie potwierdzający uczestnictwo w kursie online lub webinarze?

  Zakończenie webinaru czy kursu składającego się z jednej lub kilku lekcji skutkuje wygenerowaniem się automatycznie Zaświadczenia dla uczestnika. Jest to plik pdf, dostępny po kliknięciu w menu dolnym [Zaświadczenia], który może sobie wydrukować każdy z kursantów. Dane osobowe jakie pojawiają się na Zaświadczenie to Imię i Nazwisko osoby, która jest właścicielem maila, jakie podano w czasie zakupu. Pamiętaj aby było zaznaczone ukończenie kursu/webinaru: LINK

 6. Jak mogę otrzymać Zaświadczenie/Certyfikat?

  Certyfikat ukończenia kursu „{edagogika planu daltońskiego” otrzymuje się po zaliczeniu wysłanych do trenera (na adres szkolenia@plandaltonski.pl ) odpowiedzi na „Zadania” umieszczone w kursie. Certyfikat również otrzymuje się drogą mailową, nie można go jednak sobie samodzielnie wygenerować na platformie kursowej.
  Część kursów ma generowane automatycznie Zaświadczenia, które po ukończeniu kursu lub obejrzeniu webinaru można sobie pobrać z zakładki [Zaświadczenia] w menu na dole strony.

 7. Czy muszę wysyłać też trenerowi-opiekunowi kursu odpowiedzi na pytania wspierające?

  Nie, pytania wspierające są dla kursanta, aby wspomagać zapamiętanie najistotniejszych zagadnień.

 8. Ile mam czasu na wysłanie Zadań w kursie „Pedagogika planu daltońskiego”?

  Nie ma terminów na wysyłanie zadań, można to zrobić w dowolnie wybranym przez kursanta terminie. Dostęp do kursu jest na 12 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie, jeśli kursant chce otrzymać Certyfikat powinien wysłać prace.

 9. Jak można kontaktować się z trenerem-opiekunem?

  Każdy kursant w ramach kursu ma zarezerwowane u trenera 30 minut na konsultację online w uzgodnionym wspólnie dogodnym terminie. Wszelkie ustalenia terminów odbywają się mailowo (szkolenia@plandaltonski.pl), a konsultacja online może się odbyć z wykorzystaniem następujących narzędzi: ZOOM, Skype, MS Teams w zależności od wyboru przez kursanta.

 10. Co się dzieje po upływie 12 miesięcy?

  Kursant traci dostęp do kursu online. Ma możliwość jego przedłużenia na kolejne 12 miesięcy, a informacje o upływie terminu ważności dostaje mailem na 5 dni przed tym terminem aby był czas na podjęcie decyzji . Wówczas opłata za przedłużenie tego okresu wynosi 50% aktualnej w danym momencie ceny kursu. Jeśli termin ważności kursu minie, zakup będzie możliwy po aktualnych w danym momencie cenach.

 11. Nie zmieniłam hasła przy pierwszym logowaniu i chciałabym je zmienić teraz, jak to zrobić?

  Proszę wejść w menu na dole strony w zakładkę „Moje konto” i tam podać nowe hasło oraz postępować zgodnie z podanymi tam wskazówkami. (LINK)
 12. Jak mogę sprawdzić do kiedy mam dostęp do kursu/webinaru?

  Po kliknięciu w menu na dole strony : https://wiedza.plandaltonski.pl/moje-konto/
  zobaczysz wszystkie informacje związane z Twoim kontem: (LINK)
 13. Jest duży wybór kursów i nie wiem który wybrać?

  Poniżej krótkie informacje o każdym z kursów dotyczących planu daltońskiego. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w grafikę kursu na stronie głównej a pokaże ci się szczegółowy opis.

  Pedagogika planu daltońskiego – kurs podstawowy – Anna i Robert Sowińscy
  –  kurs przeznaczony dla osób którzy chcą poznać plan daltoński jako ideę, czy raczej filozofię edukacyjną.Jeśli ukończy pani go wraz z napisaniem 6 prac zaliczeniowych po 1 po każdym module, otrzymuje pani certyfikat ukończenia. Ten certyfikat to tak naprawdę potwierdzenie, że rozumie pani o co chodzi w planie daltońskim, że czuje pani tę myśl pedagogiczna i powinno udać się pani wdrożyć ją do swojej pracy.Poza tematami podstawowymi dużo dodatkowych materiałów bonusowych, abook 100 str do wydruku.

  Metodyka planu daltońskiego – Anna Sowińska
  – kurs praktyczny dla osób, które choć poznały plan dlatoński od strony teoretycznej nie potrafią wyobrazić sobie jak takie zajęcia mogą być prowadzone z dziećmi, w jaki sposób podejść holistycznie do edukacji, jak zintegrować rózne edukację obecne w podstawie programowej podczas jednych zajęć. Aby skorzystać z tego kursu nie trzeba znać planu daltońskiego,można z niego czerpać np w edukacji domowej. Zajęcia oparte są o edukację matematyczną jako wiodący motyw. Dedykowany nauczycielom przedszkoli i klas 1-3 oraz rodzicom dzieci w tym wieku. Ebook do wydruku ze streszczeniami wszystkich lekcji.

  Instrukcje w planie daltońskim – Larysa Pyzik – Dziubczyńska (dyrektorka przedszkola daltońskiego certyfikowanego przez Fundację Plandaltoński.pl, nauczycielka pracują z grupami różnowiekowy)
  – kurs praktyczny na temat tego jak tworzyć instrukcje do pracy samodzielnej,  na różnych poziomach, wyjaśnia dlaczego praca z instrukcja ma więcej wartości dla rozwoju dziecka, niż np praca samodzielna z kartą pracy, czy podręcznikiem.Kurs przeznaczony dla nauczycieli przedszkola, ale dla klas 1-3 będzie też dużo inspiracji.

  Tygodniowy plan zajęć w przedszkolu – Anna Sowińska
  – przykładowy tydzień pracy w przedszkolu na podstawie cyklu tematycznego pt Kochajmy ptaki. (jest też materiałem bonusowym w kursie podstawowym)Lekcje video powstały również z nagrań podczas zajęć warsztatowych w przedszkolu)

  Biologia z planem daltońskim – Sylwia Gresner  (nauczycielka biologii pracująca planem daltońskim, absolwentka naszego certyfikowanego  kursu online matka uczennicy szkoły daltońskiej, która poznała walory tej edukacji w praktyce rodzicielskiej)

  Innowacja pedagogiczna z planem daltońskim – Anna Sowińska
  – ten kurs to odpowiedź dla nauczycieli, którzy nie wiedza jak wprowadzić plan daltoński do swojej placówki. Dzięki temu kursowi otrzyma kursant gotowy materiał do przedstawienia dyrektorowi do zatwierdzenia innowacji pedagogicznej.Kurs zawiera też gotowe propozycje zajęć, dokument innowacji do wydruku i podpisania przez siebie. Zajęcia powstały na bazie książki pt :Henio w kuchni czyli plan daltoński na talerzu. W kursie jest link do oferty na książkę z 30% rabatem.

  Plan daltoński na przedmiotach ścisłych – Aleksandra Kozłowska, (nauczycielka matematyki w liceum pracująca planem daltońskim, absolwentka certyfikowanego kursu z pedagogiki planu daltońskiego).
  – w kursie autorka przedstawia na czym polega praca planem daltońskim na matematyce, kurs zawiera wiele materiałów dodatkowych do ściągnięcia i wydruku, około 4 h video podzielonych na ok 20 minutowe lekcje. Kurs powstał z nagrań webinarów, które zostały poprowadzone na jesieni 2023 roku.

  Plan daltoński – videoteka– dostęp do nagrań lajwów, które powstały podczas rozmów z nauczycielami i dyrektorkami pracującymi plan daltońskim. Dużo Praktycznej treści do wysłuchania i wyciągnięcia wniosków z tych rozmów.

Copyright © SOR-MAN Copyright © 2020 WP Idea. Szkolenia napędza platforma Publigo